top of page
CAMBRIDGE YLE SINAVLARI

Cambridge YLE Sınavları nedir?

 

Cambridge YLE Sınavları (Young Learners English Tests) Cambridge Üniversitesi' nin dünya genelinde ilköğretim seviyesindeki tüm öğrencilere uyguladığı sınavlardır. Bu sınavlar İngiltere'den gelen öğretmenlerin nezaretinde genellikle öğretim yılı sonuna doğru yani mayıs, haziran aylarında yapılması tercih edilen sınavlardır. Çocuklara yönelik hazırlanan bu sınavda yaş gruplarına uygun olarak öğrencilerin dinleme-anlama-konuşma-yazma becerileri ölçülmektedir.

 

Dil Ofisi  Cambridge YLE Sınavlarına öğrenci hazırlıyor mu?

 

Kurumumuzdaki standartlarımız göre, takip ettiğimiz kitaplar, kullandığımız materyaller, hazırladığımız müfredat gereği normal bir İngilizce sınıfımızdaki öğrencimizi otomatik olarak bu sınava hazırlamış oluyoruz. Bu sınavlar için ayrıca hazırlık derslerine katılmasına gerek yoktur. Sınav başvuru zamanı velilerimize bu konuda bilgi veriyoruz ve isteyen velilerimiz tarafından öğrencilerimiz bu sınavlara katılıyorlar. 

Cambridge YLE sınavı ücretli mi?

 

Cambridge YLE Sınavları ücretlidir. Her yıl Cambridge Üniversitesi tarafından belirlenir. İngiliz Sterlini bazında istenen veliler tarafından bankaya yatırılır. Kurumumuz bu sınava katılım için hiçbir ücret talep etmemektedir. Bunun yanı sıra ücretsiz olarak öğretmenlerimiz bu konuda velilerimize danışmanlık yapar ve sınav günü öğrencilerimizin yanında  bulunur.

Çocuğum Cambridge YLE Sınavları neden girmeli?

 

Öğrencilerimizin dünya genelinde, tarafsız, ciddi bir İngiliz kurumu tarafından yapılan bir sınavda  İngilizce becerilerinin ölçülmesi açısından önemlidir. Eskiden anne babaların "hadi bakalım İngilizce konuş ne biliyorsun", ya da "bu turist ne söyledi anladın mı?" gibi İngilizce bilgisi ölçüm metodlarının yerine daha ciddi, bilimsel ve dünya genelinde uygulanan yöntemdir. Ayrıca bu sınavla öğrencilerimizin İngilizce öğrenme motivasyonu yükselir ve gelecekte gireceği Dil sınavlarına bir temel sağlamış olur.

 

Cambridge YLE Sınavları kapsamında hangi sınavlar var?

 

Yaş gruplarına ve İngilizce seviyelerine göre sırasıyla Starters, Movers, Flyers, KET ve PET olmak üzere 5 sınavdır. İlkokul 2-3 sınıf döneminden başlayarak lise seviyesine kadar sürmektedir

 

Detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

bottom of page